O sztuce zdobienia potraw. Czyli mistrzostwo w Besuto!

Sztuka zdobienia… Wcale nie jest taka oczywista, bo liść sałaty nie wystarczy, aby z dania zrobić małe arcydzieło. To się tyczy nie tylko sushi, ale również deserów. Jak wygląda to u nas?

W Besuto smaki powalają. Zaskakują. Widok gości pochłaniających rolki i proszących o więcej – to miód na serce Suszaka. Ale równie miło widzieć zachwyt na widok cudnie przybranego deseru. Takie dzieła wychodzą spod ręki Mistrza Ciepłej Kuchni, Marcina.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Marcin sam się tego nauczył. Ciach, ciach, ciach – i nagle zwyczajne jabłko zamienia się w elegancki wachlarzyk. A pitachaja urzeka kolorem i dumnie podkreśla kolor lodów z zielonej herbaty…

- Taki deser oczy by jadły! – mówi pani przy barze. Ale po chwili lodów nie ma, więc chyba nie tylko oczy…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak zdobić desery? Warto stawiać na kreatywność, ale też minimalizm. Kompozycja nie musi być skomplikowana, ale powinna zaskakiwać. I dobrze, jeżeli będzie jadalna. Goście lubią zjadać wszystko, do ostatka!

Rolki również mogą pretendować do miana najpiękniejszych. To, że są pyszne nie ulega wątpliwości, przetestowaliśmy to na Gościach.

Ale to, że wcześniej wyglądają jak małe dzieła sztuki  – to temat godny głębszej analizy! Niech za przykład posłuży autorska rolka naszego Suszaka Adama.

IMG_9747

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>