Siła spokoju, czyli wysoki blondyn za barem

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Co mogę dla państwa przygotować?” – pyta Przemek i przy okazji zaciera ręce z uciechy. Obsługa Gości na barze to dla niego frajda, a im większe wyzwanie, tym lepiej. „O jacie!” – wykrzykuje nastoletni amator sushi – „Ale on to szybko zrobił!”. No tak, bo Przemek się nie obija. Po prostu działa.

Wysoki blondyn na barze. Musi się nieco schylać, żeby móc przygotować rolki, jak należy. Kiedy na zmianie jest z Radkiem, wyglądają jak bracia ksero, choć różni ich wzrost. Ale Przemkowi z każdym się dobrze pracuje. Pozytywne nastawienie paradoksalnie złapał w od Norwegów. Pracował tam przez jakiś czas.

 - Pytali mnie codziennie, „Co dobrego?”. Trzeba było łapać te pozytywy, nie było wyjścia – śmieje się.

Kiedy mknie samochodem ulicami, słucha hip-hopu. Czasem na przykład Snoop Doga, a czasem polskich raperów. Nie wygląda ma miłośnika rytmów rodem ze slumsów, ale nie pogardzi dobrą muzyką.

Do świata sushi trafił nie przez przypadek – spodobał mu się ten przysmak i postanowił, że spróbuje. Na co dzień inspiruje go dodatkowo kuchnia chińska i włoska. Sam lubi gotować różne potrawy, to go odpręża. W domu potrafi wyczarować coś z niczego, choć nie brakuje u niego również specjałów z kuchni polskiej.

Przemek potrafi też zaskoczyć kreatywnością. Daje mi do spróbowania odrobinę… malinowego ryżu.

 - Wow! – wyrywa mi się. – Dobre! – Na długo zapamiętuję tę kombinację. Malinowy ryż to jak dla mnie hit tych wakacji.

Na Przemku można polegać. Pomoże, doradzi, chętnie podrzuci kogoś do domu i nie marudzi na nadmiar pracy. Pewnie dlatego Goście lubią siadać przy barze, kiedy jest na zmianie. Bije od niego spokój. No i robi naprawdę niezłe sushi. Takie zalety trudno przecenić!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>